Mathematics

Question

table
Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store?

Store A:
Store B:
Store C:
Store D:

2 Answer

  • Answer:

    Store A: 1.98

    Store B: 1.95

    Store C: 2.01

    Store D: 2.01

    Step-by-step explanation:

    divide $/loaves of bread=answer

  • Answer:

    Store A:  

    $1.98 per loaf

    Store B:  

    $1.95 per loaf

    Store C:  

    $2.01 per loaf

    Store D:  

    $2.02 per loaf

    Step-by-step explanation:

    5.94 divided by 3 = 1.98

    7.80 divided by 4 = 1.95

    10.05 divided by 5 = 2.01

    12.12 divided by 6 = 2.02

NEWS TODAY