Mathematics

Question

Write each pair of quantities as a unit rate.
A) 225 heartbeats in 3 mins
B) $18.70 for 2 tickets.
C)$6.75 for 3 golf balls
D) $78.00 for 8-hour work

1 Answer

NEWS TODAY