Mathematics

Question

Coach Henderson went to the grocery store to buy some cola. Cola comes in three different packages: 6-pack, 12-pack, and 24-pack. The costs of each are shown. Which of the 3 packages gives you the best deal or best unit price? A) 3-pack B) 6-pack C) 12-pack D) 24-pack

2 Answer

NEWS TODAY